10 prostych rzeczy, które sprawią, że poczujesz się lepiej

mam na sobie piżamę Shelly Strawberry z Lunaby

Często wpadamy w pułapkę przeczekanego życia. Odliczamy czas od jednego ważnego wydarzenia do drugiego, nie dbając o to co pomiędzy. A przecież najwięcej jest tych zwykłych wtorków, spędzanych w pracy czwartków, trochę leniwych sobót i warto przeżyć je nie tylko w dobrym stylu, ale i w dobrym nastroju.

Czasem łapię się nie tym, że stresuję się nawałem obowiązków albo irytuję zupełnie nieistotnymi rzeczami i… nie próbuję nic z tym zrobić. A przecież to przede wszystkim od nas zależy nasz nastrój, a nasze nastawienie z kolei decyduje czy dzień będzie udany czy zupełnie beznadziejny. Czytaj dalej

Jak przestać jeść słodycze?

Cześć, mam na imię Joanna i jem zdecydowanie za dużo słodyczy. Wiem, że tytuły zaczynające się od „Jak?” przyzwyczaiły Was raczej do postów, w których piszę o czymś, o czym mam mniejsze lub większe pojęcie, ale tym razem jestem bezradna. Postanowiłam więc zmienić konwencję i poprosić o pomoc Was.

Sprawa wygląda tak, że jestem słodyczowym potworem. Niemal codziennie nachodzi mnie ochota na „coś słodkiego”, najczęściej po obiedzie. Fakt, że mieszkam przy świetnie wyposażonym sklepie spożywczym, nie ułatwia sprawy. Czytaj dalej

21 rzeczy, za które jestem wdzięczna mojej mamie

Jesteśmy jakoś tak dziwnie urządzeni, że często zupełnie nie pamiętamy o rzeczach, które powinniśmy doceniać najmocniej. I po to właśnie mamy święta, takie jak Dzień Mamy – żeby przypominały nam o tym, co potrafi w codziennym pędzie umknąć. 

Ja postanowiłam wykorzystać dzisiejszą okazję nie tylko do spędzenia czasu z mamą i przejrzenia wspólnie setek zdjęć, ale i zebrania listy rzeczy, za które jestem jej wdzięczna. To na pewno nie jest kompletny spis, a tylko naiwna próba – jestem pewna, że jest mnóstwo rzeczy, których nie potrafię sobie w tym momencie uświadomić, a na pewno docenię je w przyszłości.

To jedziemy! Jestem mamie wdzięczna za to: Czytaj dalej

3 polskie blogi o modzie, na które lubię zaglądać

Czytacie blogi o modzie? Jeśli tak, dlaczego? Ja ostatnio zaczęłam się zastanawiać co tak właściwie sprawia, że zaglądam na blogi, na które zaglądam.

Nie czytam zbyt wielu blogów skupionych wyłącznie na ubraniach. Częściej bywam na tych opisujących czyjeś życie, pasje, biznes, recenzujących książki czy seriale. Ubrania to jednak trochę nuda, zwłaszcza że większość blogów, które znam, pokazuje stylizacje, które nie bardzo pasują do mojej codzienności. Sama idea pokazywania swoich strojów bez żadnego kontekstu chyba po prostu już mi się po tylu latach znudziła. Czytaj dalej