Joanna Glogaza

Książki

Napisałam 4 książki.

Przez wiele lat moim tematem numer jeden było slow fashion. Pisałam o tym, jak wyrwać się z kołowrotka ciągłej konsumpcji, jak nauczyć się rozpoznawać ubrania dobrej jakości, co zrobić, żeby wszystko w szafie pasowało do siebie i do nas. Tak, żeby można było się ubrać w dwie minuty na każdą okazję i czuć się w swoich ubraniach super.

Wszystko, czego się nauczyłam, zebrałam w książce Wychodząc z mody. Skonstruowałam ją tak, by od A do Z przeprowadzała przez proces tworzenia niewielkiej, spójnej garderoby, która posłuży nam na lata i będzie ułatwiać życie – codziennie. Jeśli to brzmi dobrze, książkę możesz zamówić tutaj.

W 2018 roku wyszła moja książką W to mi graj, w której zebrałam 97 gier towarzyskich, w które możesz zagrać w samochodzie z rodziną, na imprezie ze znajomymi i na warsztatach w pracy. Jestem wielką fanką gier i tego, jak szybko pozwalają przełamać lody – i poznać nowych ludzi, albo poznać tych, których już znaliśmy od zupełnie nowej strony.

W 2015 roku wyszła moja pierwsza książka Slow Fashion. W 2016 jej kontynuacja, Slow Life. Obie ukazały się nakładem wydawnictwa Znak i ponieważ wygasła im już licencja, nie są już dostępne. Ale Slow Fashion doczekało się niedawno czeskiego wydania – fantastyczne uczucie, widzieć swoją książkę wydrukowaną w obcym języku.

Obecnie pracuję nad książką o tym, jak kontrolować 

swoją relację z social mediami, zamiast pozwalać im kontrolować siebie.

 

I, równolegle, nad swoją pierwszą powieścią.

 

Idzie mi strasznie wolno, ale super się bawię.