Porządki w szafie w 10 krokach

W ostatnią niedzielę umówiłam się na obiad z Mają z Celapiu. Kiedy zapytałam ją o plany sylwestrowe, wspomniała że planuje poświęcić część dnia na sprzątanie domu, by zgodnie z japońskim obyczajem zacząć nowy rok z czystym kontem. Zaintrygowana, poczytałam o rytuale osoji i tak mi się ten pomysł spodobał, że postanowiłam wprowadzić go w życie – moja mama nie może uwierzyć. Przy okazji zebrałam dla Was swoje konkretne doświadczenia dotyczące porządków w szafie, więc jeżeli też planujecie świeżo zacząć rok, to jest to świetna okazja żeby je przetestować.

Czytaj dalej

Weekend w Londynie

Dzień dobry, cześć! Mam nadzieję, że Święta mijają Wam doskonale, odpoczywacie, jecie pyszności i spędzacie czas z najbliższymi Wam osobami. Ja właśnie zakończyłam nicnierobienie i chciałam się z Wami podzielić relacją ze świątecznego Londynu i obiecywanym subiektywnym mini-przewodnikiem. W zeszłym tygodniu miałam okazję wpaść tam na kilka dni razem z moją mamą i choć miałyśmy mocno napięty plan, to udało nam się upchnąć w nim kilka rzeczy, które chciałam zobaczyć.

Czytaj dalej

Czarny, szary, granatowy i reszta

Jakiś czas temu nowa, poznańska marka Niumi poprosiła mnie o przygotowanie stroju z ich sukienką. Wybrałam jeden z prostszych modeli, rozkloszowaną małą czarną w wersji zimowej, z długim rękawem – uwielbiam sukienki z długim rękawem! Poza tym urzekła mnie pikowaną fakturą i „szkolną” tarczą na ramieniu – pewnie dlatego tak mi się podoba, że prawdziwej nigdy nie musiałam nosić.

Czytaj dalej