Czy analiza kolorystyczna ma sens?

W ramach kampanii “Wyraź się kolorem”, z którą stoi Śnieżka, fabryka farb, opowiem Wam o swoich wrażeniach dotyczących analizy kolorystycznej. Pomyślałam, że to świetny pretekst, żeby sprawdzić, czy bycie latem, wiosną czy jesienią ma jakikolwiek znaczenie w praktyce. Z jednej strony od dawna mnie to kusiło, z drugiej niebezpiecznie kojarzy się ze szkołą stylizacji spod znaku Trinny i Susannah i latami dziewięćdziesiątymi. Stwierdziłam się, że nie dowiem się, dopóki nie przetestuję na sobie i poprosiłam o pomoc moją koleżankę ze studiów, Paulinę, która jest personalną stylistką, specjalizującą się między innymi w kolorach.

Czytaj dalej

Ciasto wszech czasów, czyli pischinger z różą z tajnego przepisu pani Oli

Kiedy byłam mała, upływ czasu w ciągu roku odmierzały mi nie tylko takie okazje jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy wakacje, ale i coroczna wielka jesienna impreza, organizowana z okazji urodzin mojego taty. Moi rodzice zapraszali mnóstwo znajomych ze studiów czy poznanych na imprezach w chatkach studenckich w górach (tata w młodości miał swój zespół:)). Zjeżdżały się więc tabuny ludzi, z najróżniejszymi instrumentami, a do tego, ku mojej uciesze, często towarzyszyły im dzieci albo zwierzaki. Żadne zabawy nie mogły się jednak równać z najbardziej wyczekiwaną atrakcją – ciastem z  wafli przekładanych masą kajmakową, które przywoziła ze sobą piękną Warszawą pani Ola, zawsze roześmiana koleżanka mojej mamy. Żaden z pischingerów, których miałam okazję później w życiu spróbować, nie dorastał mu nawet do pięt.

Czytaj dalej

Poradnik małego odkrywcy, czyli jak być ciekawym świata.

Często denerwują mnie moje mniejsze i większe wady. Na przykład to, że jestem niecierpliwa. Ostatnio postanowiłam jednak pomyśleć zupełnie odwrotnie i zastanowić się, co najbardziej w sobie lubię. Wiedziałam od razu – to ciekawość i chęć odkrywania. Zadaję setki pytań, moi rodzice żartują, że nigdy nie wyszłam z fazy trzylatka. Kiedy zainteresuje mnie jakiś temat, drążę wszystkie dostępne źródła, dopóki nie zaspokoję swojej żądzy wiedzy i nie ma znaczenia, czy jest nim życie codzienne brytyjskiej królowej, czy kulisy powstawania Twin Peaks.

Czytaj dalej