Ogłoszenia, ogłoszenia

Dzisiaj post z kategorii „ogłoszenia”. Po pierwsze, chciałam się pochwalić fabryką, czyli blogowym biurem. Strasznie przeszkadzała mi praca z domu – miałam wrażenie, że ciągle chodzę w legginsach i szlafroku, że widuję ludzi tylko wieczorami, nie mam nawet w mieszkaniu kota, do którego mogłabym się odezwać. Z kolei kiedy wychodziłam gdzieś w ciągu dnia, dopadały mnie wyrzuty sumienia, że jest mnóstwo rzeczy, które powinnam w tym czasie robić, siedząc przed laptopem.

Czytaj dalej

Kindle vs tradycyjne książki

Kilka tygodni temu księgarnia ebooków Koobe wyposażyła mnie w słynny czytnik Amazona, Kindle. Dodatkowo mogłam wybrać szereg tytułów z ich oferty. Ciągle coś czytam, a moja lista „do przeczytania” tylko się wydłuża, była to więc świetna okazja, żeby nadrobić zaległości – wybrałam między innymi kilka powieści Joanny Bator, której nie miałam jeszcze okazji czytać. Szybko skończyłam rozpoczęte wcześniej tradycyjne książki i zabrałam się do testowania. Zepsuję zabawę i od razu zdradzę, że plusów czytnika dostrzegłam zdecydowanie więcej i to właśnie od nich zaczynamy.

Czytaj dalej

11 propozycji prezentów na Dzień Babci i Dziadka

W każde Święta największy problem mam z kupieniem prezentów dla babć, w urodziny czy imieniny (żeby nie było za łatwo, jedna połowa rodziny obchodzi jedno święto, druga drugie) i Dzień Babci robi się jeszcze gorzej. Teoretycznie mogłabym zdecydować się na jakiś prezentowy evergreen typu płyn do kąpieli i balsam, ale zawsze wydaje mi się to pójściem na łatwiznę. Staram się też pamiętać, że celem prezentu jest sprawienie komuś autentycznej radości. To obdarowanej osobie ma się podobać i przydawać, nie mnie – niby oczywista rzecz, a jednak łatwo o niej zapomnieć. Podobnie jak o fakcie, że prezent ma pokazywać że ciepło o danej osobie pomyśleliśmy, nie udowadniać jacy jesteśmy fajni.

Czytaj dalej