Hatifnaty #22

Cześć! Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję ciekawostek z Internetu. Jednak zanim przejdziemy do linków, dwa słowa na temat zdjęcia, które zrobiła mi mama podczas wizyty u babci. Mam na nim swój wełniany płaszcz, który dzielnie służył mi całą zimę, i czapkę, którą wydziergała dla mnie babcia mojej współlokatorki Olgi, kiedy byłam na pierwszym czy drugim roku studiów. Bardzo ją lubię, bo jest inna niż większość czapek, jakie widuję – ostatnio zatrzymała mnie na ulicy jakaś pani i robiła jej zdjęcia, by wydziergać sobie podobny wzór. Obie rzeczy uwielbiam, ale mam nadzieję, że szybko się pożegnamy na kilka miesięcy, już naprawdę wystarczy tego zimna!

Czytaj dalej

Co byście robili, gdybyście nie robili tego, co robicie?

Lifetramp

Kilka dni temu jechałam samochodem z Bielska do Warszawy i drogę umilało mi słuchanie radiowej Trójki. Trafiłam na reportaż o LifeTramp*, raczkującym portalu polskiego autorstwa, który pozwala nam przez jeden dzień towarzyszyć komuś w jego codziennej pracy. Jeśli zawsze marzyliście o byciu reżyserem, szefem kuchni czy pasterzem kóz, teraz macie szansę za darmo przetestować swoje marzenie.

Słyszałam o portalu już wcześniej, ale dopiero teraz dotarł do mnie geniusz tego rozwiązania. Z jednej strony, mamy szanse przekonać się, czy profesja, która wydaje nam się tak bardzo fascynująca, na pewno jest aż tak fajna, jak myślimy – tu pewnie sporo osób przeżywa rozczarowanie odkrywając, że praca muzyka to nie tylko rzucanie się ze sceny, ale i godziny prób i podróży, a projektant niekoniecznie szkicuje w przypływie weny sukienkę, a później siada i czeka na spływające zamówienia. Z drugiej, to może być zwyczajnie świetna zabawa – może nie planuję zostać zawodową baletnicą, ale z przyjemnością przekonam się, jak wygląda praca takiej osoby, z czystej ciekawości.

Czytaj dalej

5 mitów związanych z jakością ubrań

Wszyscy nosimy ubrania, wszyscy je kupujemy. Od pewnego czasu panuje też moda na modę i zaroiło się od różnej maści ekspertów. Wszystko to sprawia, że w prasie, na blogach, ale i prywatnych rozmowach krąży mnóstwo przekonań, które niewiele mają wspólnego z prawdą. Dzisiaj postanowiłam zabrać się za pięć z nich, które słyszę wyjątkowo często. 

Czytaj dalej

Jak być stylową? Siedem podstawowych składników stylu.

Zastanawiałyście się kiedyś, z czego właściwie wynika fakt „bycia stylowym”? Co takiego mają osoby okrzykiwane ikonami stylu? Może nawet zdarzało Wam się irytować, że są osoby, które cokolwiek na siebie narzucą, wyglądają fantastycznie, a Wam tej umiejętności jakoś poskąpiono?

Mam dobrą wiadomość – to nie magiczne sztuczki. Choć brzmi to mało romantycznie, tajemnicze „poczucie stylu” wynika z konkretnych elementów. Do tego, na całe szczęście, w większości są one od nas zależne. I choć wrodzony lub wypracowany przez lata dobry gust, charyzma, znajomość stylizacyjnych tricków czy wyjątkowo proporcjonalna figura na pewno nie zaszkodzą, to jest też kilka innych, kluczowych czynników, o które same możemy zadbać – i przyniesie to korzyści nie tylko naszemu stylowi, ale i naszej garderobie w całości.

Odkrywanie swojego stylu to raczej proces, w którym zaglądamy wgłąb siebie, niż odkreślanie kolejnych punktów z listy, ale to właśnie wypunktowanie najważniejszych czynników wydało mi się najbardziej przystępną formą do przedstawienia w poście. Jest ich dużo więcej, ale to, co przeczytacie poniżej, to podstawy, niezbędne by budować na nich coś więcej.

Czytaj dalej