Joanna Glogaza

strona główna > artykuły

Shirt

Ubrania „z męskiej szafy” co kilka sezonów wracają do mody damskiej. Wielu projektantów ( m.in Dsquared2 czy Dolce&Gabbana) zaprezentowało w swych jesiennych kolekcjach marynarki, smokingi, krawaty, a także prozaiczne koszule. To właśnie ta ostatnia propozycja wydała mi się najbardziej atrakcyjna- zwykła męska koszula jest bezpretensjonalna i łatwa do noszenia, a przy tym wygląda świeżo i oryginalnie. Jeśli decydujemy się na męskie akcenty, reszta stoju powinna być bardzo kobieca- pozwoli to uniknąć wspomnianego już przeze mnie we wcześniejszych postach efektu „total looku”. Dlatego stylizowaną na męską, oversize’ową koszulę zestawiłam z szarymi rurkami i lakierowanymi butami na wysokich obcasach. Założyłam także długi sznur pereł i wybrałam czerwoną kuferkową torebkę. Podwinięte rękawy dodają nonszlancji- z grzecznie zapiętymi mankietami strój wyglądałby zbyt sztywno.

koszula- znaleziona na strychu, spodnie Reserved (przerobione z nie-rurek), buty Venezia, torebka- gdzies na allegro

Dzięki za lekturę!

Jeśli nie chcesz przegapić moich nowych artykułów, odcinków podcastu czy książek, zostaw swój adres e-mail:

11 thoughts on “Shirt”

  1. Świetnie wyglądasz! Ostatnio chodzi za mną podobny zestaw :) A przesadę i „total look” czasem lubię, np. koszula, rurki, szelki i płaskie trzewiki – mniam!

  2. Wyglądasz genialnie. Tak jak napisałaś, męski akcent w postaci koszuli ale zachwana kobiecość, jeszcze uroku dodają twoje anielskie loczki ;)

    PS. Dziękuje za komentarz, jeden z najmilszych, jaki kiedykolwiek dostałam. Cenie go szczególnie dlatego, że jest od osoby która jak widzę ma świetny gust i smak. :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *