O blogu

Style Digger to dziewczyński blog o życiu w zgodzie ze sobą, który działa od 2008 roku. Jest skierowany do kobiet, które szukają treści lekkich, ale nie głupich.

Dowiesz się z niego:

  • Jak oduczyć się impulsywnego kupowania i świadomie zbudować rozsądną szafę (a przy okazji wyglądać tak, jak zawsze chciałaś i zaoszczędzić sporo pieniędzy).
  • Jak uprościć i zorganizować swoją codzienność, by nie utrudniała Ci drogi do spełniania marzeń.
  • Jakie świeże idee odkryłam ostatnio w Internecie, jakie książki, seriale czy aplikacje polecam.

Piszę też sporo o podróżach, również tych po Polsce, i o moim adoptowanym ze schroniska psie Chrupku, któremu nie zakładam strony na FB z obawy, że zbierze więcej polubień niż ja.

nowypost2s


O autorce


 

Cześć! Nazywam się Joanna Glogaza i mieszkam w Warszawie. Z wykształcenia jestem socjologiem i trend forecasterem, z zawodu – blogerką. 

Choć tak naprawdę bardziej niż “blogerka modowa” pasuje do mnie określenie “edukatorka odzieżowa”. Bloguję od ośmiu lat, ale dopiero pisanie o slow fashion dało mi poczucie misji i ogromną satysfakcję.

Bardzo cenię sobie konkret i nic mnie bardziej nie denerwuje, niż bezwartościowa papka, którą kładą do głowy kobietom babskie magazyny – dlatego staram się, by mój blog stanowił alternatywę. Lubię się spotykać z ciekawymi ludźmi, ale zawsze muszę potem odreagować i naładować baterie w samotności. Kiedy nie bloguję, pewnie biegam po lesie z moim psem, jem coś pysznego albo czytam (lub piszę!) książkę.

nowy-posts


Książki


ksiazka2

W 2015 roku ukazała się moja pierwsza książka “Slow Fashion. Modowa rewolucja”. Przeczytasz niej, jak mądrze organizować swoją szafę, jak nie mieć problemu “w co się ubrać” i jak nauczyć się wybierać ubrania, które będą Ci służyły latami. Książka jeszcze przed oficjalną premierą została bestsellerem Empiku, sprzedała się w ponad 20 000 egzemplarzy, a liczne opinie czytelniczek potwierdzają, że takiej pozycji brakowało na rynku – co ogromnie mnie cieszy, bycie pomocnym to najlepsze uczucie na świecie!

krakow

zdjęcie z fantastycznego spotkania autorskiego w Krakowie

Wciąż jednak czułam, że nie udało mi się powiedzieć wszystkiego, co chciałam, dlatego w 2016 roku miała premierę moja druga książka “Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć”. Piszę w niej o tym, jak odkryć w sobie to, co naprawdę chcemy robić i jak znaleźć czas na rzeczy, które są dla nas ważne. Bo wbrew pozorom slow life to nie robienie wszystkiego powoli, ale życie w zgodzie ze sobą. Sporo miejsca poświęcam też wyznaczaniu priorytetów i granic, które pozwolą nam te priorytety zrealizować. Uczę, jak pracować w skupieniu, odciąć się od rozpraszaczy (również online) i nauczyć się celebrować codzienność oraz odpoczywać bez wyrzutów sumienia.

slow-life-s


Jak zostałam testerem piżam, czyli moja marka odzieżowa


Ideały slow fashion stosuję w praktyce w swojej marce Lunaby. To bielizna nocna dla wymagających kobiet, które cenią piękno na równi z komfortem. Szyjemy nasze piżamy w Polsce, z dobrych materiałów, a poza dbaniem o ich wygląd mocno skupiamy się na wygodzie.

Lunaby1


KONTAKT


Dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadać mi pytanie, albo po prostu powiedzieć “cześć”, napisz do mnie na adres:

czesc@joannaglogaza.com

Wszelkie propozycje współpracy bardzo proszę kierować na adres:

wspolpraca@joannaglogaza.com

Moją ofertę dotyczącą współpracy i aktualne statystyki można znaleźć tutaj.