Joanna Glogaza

FAQ

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  1. Jakie marki odzieżowe mają dobrą jakość? Które polecasz?

Chciałabym, żeby to działało w ten sposób. Niestety, w większości sklepów zdarzają się partie lepsze i gorsze. Niektóre marki mają świetnie sukienki, ale beznadziejne swetry, w innych warto kupować tylko t-shirty. Dlatego zamiast polegać wyłącznie na marce, zawsze warto każdą rzecz dokładnie obejrzeć przed zakupem – czy przed decyzją o zostawieniu, w przypadku sklepów internetowych.

Mogę jednak podpowiedzieć, gdzie kupuję najczęściej. Zwykle trzymam się średniej półki cenowej. Cenię Promod, COS, Marc O’Polo. Z tańszych marek lubię Mint&Berry i Mango – kupuję tam bawełniane i wiskozowe sukienki i kurtki czy marynarki. Czasem zaglądam też do TK Maxx, no i do second handów, które bardzo lubię.

Dżinsy kupuję w Big Starze (choć ostatnio świetne czarne rurki znalazłam w F&F).

Buty – Aldo, Wojas, Timberland, Vagabond.

  1. Czym robisz zdjęcia?

Zdjęcia na bloga robię pełnoklatkową lustrzanką Canon 6D z obiektywem Canona 50mm 1.8. Wcześniej używałam nieco tańszego Canona 60D, który sprawdzał się równie dobrze – jego wielką zaletą jest obracany ekran, który bardzo przydaje się przy video.

W podróży zdarza mi się używać lekkiego Sony Cyber-shot DSC SX100.

Zdjęcia na Instagrama robię telefonem, Huawei Honor 7.

  1. Chciałabym adoptować psa ze schroniska, ale pracuję na etacie/mam małe mieszkanie i boję się, że nie dam rady zapewnić mu odpowiedniej opieki – co robić?

Jak mówi moja koleżanka po fachu, lepsze 8 godzin samemu w domu, niż 24 godziny w schronisku. Małe mieszkanie to też nie problem – dla psa ważniejsze są wystarczająco długie i urozmaicone spacery, zabawy i uwaga opiekuna, niż metraż, na którym mieszka. Psy, które nigdy nie opuszczają nawet bardzo dużego ogrodu, są dużo mniej szczęśliwe, niż te mieszkające choćby w kawalerce, ale regularnie wychodzące na długie spacery.  W tym poście podzieliłam się swoim doświadczeniem i kilkoma radami dotyczącymi adopcji psa ze schroniska.

  1. Jakie materiały są dobre?
  2. Chciałabym zacząć świadomie budować garderobę, ale nie mogę przestać impulsywnie kupować – co zrobić?
  3. Jeśli miałabym pozbyć się ubrań, których nie lubię, musiałabym wymienić całą szafę, a nie mam na to pieniędzy.
  4. Czy slow fashion jest dla bogatych?
  5. A co, jeśli slow fashion i slow life to tylko chwilowe mody?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *