9 lat blogowej historii i duża zmiana

Cześć, tu Joanna – jak zwykle, od 9 lat.

Kiedy zakładałam tego bloga, byłam zupełnie inną osobą. I nic dziwnego – życie nastolatki tuż przed maturą wygląda po prostu zupełnie inaczej niż życie kobiety u progu trzydziestki.

Poza tym, niezależnie od wieku, w różnym czasie interesują nas różne rzeczy.

Wtedy byłam przekonana, że moda i ubrania to to, co daje mi największą radość. A moje miejsce jest w redakcji jakiegoś znanego pisma.

Dzisiaj, kiedy od czasu do czasu zdarza otrzeć mi się o świat mediów, myślę sobie “jak wspaniale, że na co dzień nie mam z tym nic wspólnego!”.

Czytaj dalej

Zawodowe dziewczyny: psychoterapeutka. O swojej pracy opowiada Adriana Klos

Zawodowe dziewczyny - psychoterapeutka

Kiedy zaczynałam cykl „Zawodowe dziewczyny”, dostałam sporo maili z prośbami o przeprowadzenie wywiadu z przedstawicielkami konkretnych zawodów. A najczęściej pojawiającym się konkretnym zawodem była psychoterapeutka. Dziś przychodzę więc do Was z wywiadem z Adrianą Klos, która prowadzi swój ośrodek psychoterapii (Strefa Zmiany w Warszawie) i, jak sama pisze, „zawodowo zajmuje się słuchaniem i rozmawianiem z ludźmi” oraz „zna słowa, które ciągną w górę” – to ostatnie zdanie spodobało mi się wyjątkowo!

Zapraszam Was do przeczytania wywiadu, mnie jego przeprowadzanie sprawiło ogromną przyjemność! Czytaj dalej

Uczysz się i rozwijasz? Czy może po prostu tchórzysz?

Chrupek nigdy nie tchórzy. No chyba, że pojawia się odkurzacz.

Cierpimy dziś nie tylko na nadmiar ubrań, elektroniki czy żywności, ale też na nadprodukcję treści. Ile artykułów czy postów na blogach macie zapisanych w kolejce do przeczytania? Ile książek kupiliście, ale jeszcze nie zdążyliście przeczytać… a mimo to kupujecie kolejne?

Lwią część tych nadmiarowych treści stanowią różnego rodzaju poradniki – zrób tak, spróbuj tego, nie zaczynaj, dopóki nie opanujesz metody X.

Bardzo łatwo jest wpaść w śliski lejek ich maniakalnego konsumowania. Nie dość, że przyjemnie się je czyta, to jeszcze mamy poczucie, że robimy coś pożytecznego. Pracujemy nad sobą, swoją produktywnością, poszerzamy wiedzę – do czego się tu przyczepić? Czytaj dalej