Jesienny przegląd mojej garderoby i przykładowa capsule wardrobe

Jesienna garberdoba

Dostaję sporo pytań o to, jak wygląda moja szafa. Dzisiaj Wam pokażę. I to nie tylko szafę, ale też różne pomniejsze skrytki, w których trzymam swoje ubrania i dodatki.

Post pomógł mi się zmobilizować do sezonowych porządków. Zawsze je odkładam, ile mogę, bo jestem leniem, a to całkiem sporo pracy. I tak trochę oszukuję, bo nie robię porządków przed każdym sezonem, a tylko przed jesienią, wiosną i latem. Moje typowo zimowe ubrania to jeden naprawdę ciepły sweter, który już włożyłam do szafy, jeden naprawdę ciepły płaszcz i sztuczne futro. Czytaj dalej

Fotografia ślubna – jak zacząć? Wywiad z Anitą Suchocką i start serii

Portret Anity Suchockiej

Bardzo często marzymy o jakimś zawodzie, nie wiedząc, jak tak naprawdę wygląda od kuchni. To prosta droga do rozczarowań i frustracji. 

Zainspirowana serią postów „So you want my job…” na blogu The Art of Manliness, postanowiłam wypytać dziewczyny, które robią coś ciekawego, niespotykanego albo zupełnie przyziemnego, jak na co dzień wygląda ich praca. Czy są jakieś rzeczy, które szczególnie w niej lubią albo takie, za którymi nie przepadają, co trzeba wiedzieć na początku, jakie cechy posiadać, żeby dobrze się w tym zajęciu odnajdywać.

Na pierwszy ogień idzie Anita Suchocka, wyjątkowo uzdolniona fotografka ślubna, którą mam przyjemność znać, odkąd napisała do mnie w 2008 roku z propozycją zdjęć. Przeczytajcie, jak wyglądała droga jej kariery i zobaczcie, jak piękne fotografie robi. Są naprawdę niezwykłe i wiele można się od niej nauczyć.

Czytaj dalej

Podsumowanie lata

To było piękne lato, pełne spacerów po lesie, czytania książek i lodów. Bardzo starałam się je wykorzystać najlepiej, jak potrafiłam.

Jego symboliczny początek ustawiam sobie w głowie jeszcze na maj, kiedy wyciągnęłam znajomych na piknik nad Mienią. Zmarzliśmy, ale pierwsza wakacyjna przygoda była zaliczona. Symboliczny koniec nastąpił przedwczoraj, kiedy Marcela przywiozła mi słonecznik ze swojego ogrodu i po raz pierwszy w tym roku mogłam wydłubywać miękkie ziarenka, brudząc przy tym paznokcie i wysłuchując narzekań mojego chłopaka, który uważa, że słonecznik jest dla dresiarzy (???). Czytaj dalej

Sukienki na jesień – przewodnik zakupowy

Sukienki na jesień - kolaż 5

Jesień to moja ulubiona pora roku. A jesienią najbardziej lubię nosić sukienki. Z jednej strony dlatego, że dobrze się w nich czuję, z drugiej ze względu na wygodę.

Wkładam czarne rajstopy, czarne botki albo mokasyny, dowolną sukienkę, na górę skórzaną kurtkę albo płaszcz, a jak jest chłodno to jeszcze sweter albo chustę i jestem gotowa do wyjścia. Nie muszę się zastanawiać, czy góra i dół pasują do siebie krojem i kolorem, ani głowić się nad doborem butów. Sprawę dodatkowo ułatwia fakt, że wszystkie moje sukienki są mniej więcej tej samej długości – do kolan albo odrobinę krótsze.
Czytaj dalej