Moja lista marzeń

Niedawno robiłam porządki na dysku Google i przypomniałam sobie o mojej „bucket list”, liście mniejszych i większych marzeń. Mam ten plik od wielu lat i co jakiś czas do niego wracam, żeby dopisać nowe pozycje.

Niektóre już się przeterminowały (przy torebce się uśmiałam), inne udało mi się odhaczyć. Nie ma tam jakichś poważnych czy bardzo osobistych spraw, więc postanowiłam się swoją listą podzielić – sama uwielbiam je czytać!

Czytaj dalej

6 zasad psiej etykiety

Psy towarzyszyły mi odkąd pamiętam, ale dopiero od kiedy mam Chrupka, mogę powiedzieć, że jestem świadomym psim opiekunem. Pierwszy raz mam psa w mieście, pierwszy raz jest to stuprocentowo mój pies, nie ogólnorodzinny, no i bardzo dużo się nauczyłam.

Wiedzę czerpałam z jednej strony z książek i szkolenia, z drugiej z psich blogów, których jest w sieci naprawdę sporo i wiele z nich jest bardzo rzetelnie prowadzonych. Jeżeli chodzi o te z zacięciem edukacyjnym warto zajrzeć na blogi Biały Jack i Trend z Seterem.

Dzisiaj postanowiłam wykorzystać fakt, że mój blog dociera nie tylko do miłośników psów, którzy i tak dużo wiedzą w temacie, ale i do zupełnie niezwiązanych z psim środowiskiem osób i wspomnieć o paru sprawach, które wydają mi się bardzo ważne i mogą ułatwić życie tak właścicielom psów, jak i osobom, które zwierząt nie mają.

Czytaj dalej

Czego nauczyło mnie pisanie książki?

W czerwcu wychodzi moja książka, poradnik o slow fashion, wydaje ją wydawnictwo Znak. A ponieważ dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki, pomyślałam, że to dobra okazja, żeby podzielić z Wami lekcjami, jakie wyniosłam z pracy nad tekstem.

Sam proces właściwego pisania trwał od września do stycznia. Książka będzie miała około dwustu stron. Wychodzi więc nieco ponad półtorej strony dziennie, niby nic strasznego, ale byłam jednak mocno wystraszona. Pierwszy raz tworzyłam tak długi tekst, jestem przyzwyczajona do krótkich form, które w miarę sprawnie tworzę, szybko publikuję, dostaję natychmiastową informację zwrotną i w razie potrzeby mogę coś jeszcze poprawić.

Czytaj dalej